Sprzęt na wyprawy

dach

Latem poprzedniego roku pojechaliśmy z kumplami na wycieczkę w góry hiszpańskie. Najważniejszą rzeczą jaka okazała się potrzebna były bagażniki dachowe.

Sprzęt, który również nam się bardzo przydał to linki i uchwyty rowerowe. Już podczas drogi wyjazdowej z Krakowa zauważyliśmy, że zapomnieliśmy o tak ważnych akcesoria jak pokrowce samochodowe.

Podczas drogi zabraliśmy ze sobą kilku autostopowiczów z rowerami co potwierdziło potrzebę posiadania sprzętu takiego jak uchwyty rowerowe Thule. Droga była długa i bardzo wesoła podróż zważając na towarzystwo na które głównie składali się sami alpiniści. Noce spędzaliśmy na polach a gdy padało wykorzystywaliśmy pokrowce dachowe robiące za namiot i osłonę przeciw wiatrowi.

Bagażniki dachowe okazały się przydatne do przewozu jedzenia, lin i uprzęży. Hiszpania słynie z niezapomnianych widoków dlatego nasz znajomy zabrał ze sobą cały sprzęt fotograficzny do przewozu, którego okazały się niezbędne bagażniki samochodowe i uchwyty rowerowe. Pokrowce samochodowe również na miejscu używaliśmy jako namiotów. Bagażniki dachowe przydały się jako chłodziarki i szafki do przechowywania jedzenia. Jako wieszaki na mokre ręczniki były używane uchwyty rowerowe. Wycieczka była jak najbardziej udana a to jedynie dzięki zabraniu najważniejszych rzeczy takich jak bagażniki dachowe, uchwyty rowerowe oraz dodatkowo niezastąpione pokrowce dachowe.